Folie

Folia okienna sprawdza się świetnie jako dekoracyjne przysłonięcie szyby a także jako element ochrony przeciwsłonecznej. W zależności od rodzaju zastosowanej folii otrzymujemy jednobarwne rozpraszające światło, zapewniające dyskrecję (folia matowa) lub widoczność w tzw. jedną stronę przy folii w stylu lustra weneckiego. Montujemy również folie na świetliki dachowe z poliwęglanu, folie okienne bezpieczeństwa i folie specjalistyczne. W swojej ofercie posiadamy wyroby uznanych producentów firmy Solutia, Madicio, 3M. Dokładniejsze informację znajdą Państwo poniżej.

Nasza oferta folii okiennych
uznanych producentów firm
Solutia, Madico, 3M

Fig. 1

Folie przeciwsłoneczne

Montaż folii okiennych przeciwsłonecznych to ograniczenie przenikania promieni słonecznych do pomieszczeń przez szyby biur, hal, magazynów itp. To obniżenie kosztów energii elektrycznej zużywanej w budynkach klimatyzowanych oraz zwiększenie komfortu użytkowania pomieszczeń, jak również efekt poprawiający wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny.

Folie na szyby to odbicie energii słonecznej do 80% i zatrzymanie poprzez filtry szkodliwego promieniowania UV w prawie 100% zapobiegające niszczeniu wyposażenia (proces wyblaknięć) .Folia dostępna jest w wersjach o różnej przepuszczalności światła widzialnego występujących w różnej kolorystyce.

Typy folii okiennych przeciwsłonecznych:
● Folie zewnętrzne montowane od zewnątrz
● Folie wewnętrzne montowane od wewnątrz

Fig. 2

Folie matowe

Folie matowe stosowane są do ograniczenia wglądu i jednocześnie do utrzymania wysokiej przepuszczalności światła. Do montażu na szybach używamy folii produkowanych z poliestru, który znacznie powoduje przedłużenie okresu użytkowania folii oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Montowane na szybach folie zamieniają powierzchnie szklane w półprzezroczyste lub nieprzezroczyste, nadając im estetyczny wygląd mogący stanowić ciekawy element aranżacji wnętrz, zarówno biur, jak witryn sklepowych. Folie mogą być aplikowane na całą powierzchnię lub na jej część, stanowiąc np. dekorację, zastępują piaskowanie i wytrawianie szyb.

Wykonujemy folie dekoracyjne z nadrukowanym wzorem zgodnie z życzeniem klienta. Wycinane na ploterach stanowią ozdobę wnętrz na przeszkleniach wpływając pozytywnie na estetykę, zapewniając prywatność i intymność przebywania.

Fig. 3

Folie na świetliki dachowe z poliwęglanu

Do montażu na świetlikach stosujemy folię posiadającą warstwę kleju ze specjalnym współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, który jest dostosowany do współczynnika rozszerzalności płyt wykonanych z poliwęglanu. Folie montujemy od strony zewnętrznej, co pozwala na zatrzymanie przenikania energii słonecznej np. do hal produkcyjnych.

Fig. 4

Folie bezpieczeństwa

Folie antywłamaniowe sprawiają, że szkło staje się bardziej odporne na rozbicie lub sforsowanie przez niepożądane osoby. Montowane są w celu zwiększenia wytrzymałości szyb, do zapewnienia bezpieczeństwa osób, obiektów i zabezpieczenia mienia. Folie ochronne i antywłamaniowe to rodzaj folii bezbarwnych, na które można naklejać folie matowe w celu ograniczenia wglądu. Folie ochronne antyrozpryskowe stosowane w obiektach użyteczności publicznej ( szkoły, przedszkola, przemysł spożywczy itp.) zapobiegają przedostaniu się odłamków szkła do produktów spożywczych, jak również zranieniom na skutek pęknięć lub rozbicia szkła.

 • Folie antywłamaniowe
 • klasa bezpieczeństwa
  8MIL P1A - 250µ
  12MIL P2A - 360µ wg . normy europejskiej EN356

 • Folie ochronne antyrozpryskowe
 • klasa bezpieczeństwa 4MIL 01 - 140µ


  Atesty wytrzymałościowe i higieniczne potwierdzone są certyfikatami przez Instytut Techniki Budowlanej i Państwowy Zakład Higieny.

  Fig. 5
  ©2015 MagPOL
  rolety na każdą okazję
  Magpol ul. Śniadeckich 12 Kraków tel. 607 603 192